قیمت عمده کاغذ صافی چای کیسه ای و دمنوش کیسه ای+ قیمت و مشاوره

قیمت عمده کاغذ صافی چای کیسه ای و دمنوش کیسه ای+ قیمت و مشاوره

رول فیلتر و صافی چای کیسه ای(فروش فیلتر چای کیسه ای در تهران)

اولین بار چای کیسه ای در سال 1905 به وسیله سولیوان تاجر آمریکایی کشورهای غربی با استفاده از کیسه کوچک ابریشمی که در آن مقدار 3 گرم چای ریخته و با نخ بسته شده بود ابداع گردید. رول چای کیسه ای، پارچه های متخلخل و سوارخ دار هستند که برگ های چای را در خود جای می دهد. این کیسه ها می تواند از نوع کاغذ صافی یا انواع پارچه تولید شوند. از سلولز، الیاف پلاستیک خوراکی( food-grade plastic) و الیاف پنبه ای در این کیسه ها استفاده می شود.

جنس انواع کیسه های چای کیسه ای به شرح زیر است:

کاغذ صافی عمده برای چای کیسه ای

پرکاربرد ترین جنس به کار رفته در رول دمنوش و چای کیسه ای از این نوع است. قیمت تمام شده پایین دلیل اصلی استفاده از این جنس است. پرز های خیلی ریز جدا شده از این جنس، مواد استفاده شده در سفیدگری منسوج، چسبانده شدن با چسب از معایب این جنس محسوب می گردد.

پارچه موسلین عمده برای چای کیسه ای

یکی از قدیمی ترین انتخاب ها در تولید رول دمنوش و چای کیسه ای پارچه های ظریفپنبه ای از نوع موسلین است. این پارچه ها به دلیل طبیعی بودن جنس الیاف و همچنین جاذب بودن آب بسیار انتخاب خوبی به نظر می رسد. قیمت بالای محصول نهایی مشکل استفاده از این جنس است. گفته می شود این الیاف روی طعم چای یا دمنوش تاثیر گذار است که شاخص مثبتی نیست.

توری PLA عمده برای چای کیسه ای

این پارچه ها غیر سمی هستند و به دلیل برگشت پذیر بودن به طبیعت یک جایگزین خوب برای انواع الیاف مصنوعی می شود. این الیاف از نشاسته ذرت تولید شده و با نام سویلون(Soilon) هم شناخته می شود. امروزه از این جنس به شکل گسترده در کشورهای پیشرفته برای تولید رول دمنوش و چای کیسه ای استفاده می شود.

انواع مختلف رول ها که شرکت زیست فناوری پایاژن قادر به تامین نیاز تولید کنندگان است به شرح زیر می باشد:

1- نایلون
2- کاغذ صافی (سلولز)
3- PoLy acrylic Acid (PLA)
4- Heat sealed paper
5- Non-Heat-sealed wrapping paper
6- Dotted Non-Woven materials
7- PET

مشخصات فنی کاغذ و نخ چای کیسه ای

در تولید رول دمنوش و چای کیسه ای از کاغذ صافی filter paper از جنس سلولز با پوشش خارجی ترموپلاستیکی استفاده می شود تا در اثر حرارت کیسه های حاوی چای به آسانی دوخته شوند.

مشخصات نخ مورد استفاده برای چای کیسه ای

از نخ های سه ته چهار لای نمره 34 با حداقل مقاومت 14 گرم برتکس و حداکثر دارای 400 تابیدگی می توان استفاده نمود مشروط بر آنکه عاری از رنگ و بو و مزه باشد مقدار چای هر کیسه حداقل 5/2 گرم است. ولی در چای کم رنگ می توان مقدار آن را تا 8/2 گرم اضافه نمود. طول نخ برای هر کیسه باید دو برابر ارتفاع کیسه یعنی 77 میلی متر و دوک آن 500 یاردی باشد. کیسه های چای دارای نخ و تگ کاغذی است و بر روی تگ (TAG) برند و نام تجاری چای چاپ می شود. در دوخت غیر حرارتی از نخ پنبه ا ی بدون پوشش ترموپلاستیک و بست فلزی استفاده می شود که مقرون به صرفه تر است. در این نوع کیسه ها نخ از یک طرف به کیسه و از طرف دیگر به برچسب کاغذی یا تگ متصل می گردد.

کیسه های حاوی چای یا دمنوش می تواند یک خانه ای یا دو خانه ای باشد. تگ ممکن است به دو صورت دیده شود. یکی جداگانه که به وسیله ماشین به نخ و کیسه متصل می شود و دیگری به صورت پرفراژ همزمان با باز نمودن پاکت و بیرون آوردن کیسه چای از پاکت جدا می شود. همچنین کیسه های حاوی چای ممکن است بدون پاکت یا پوشش خارجی و یا با پاکت باشد. در کیسه های بدون پاکت تک باید در نظر گرفته شود.

ابعاد کیسه های چای ( سایز کاغذ تی بگ)

عرض کیسه دوخته شده، 40 و ارتفاع آن 60-65 و عرض کاغذ فیلتر 94-103 و طول کاغذ بریده شده هر کیسه 137-146 میلی متر بر حسب نوع ماشین بسته بندی فرق می کند اندازه تگ کیسه ها یکسان است طول 28 و عرض آن 20-25 میلی متر می باشد.
نکته بسیار مهم و قابل توجه به خصوص در تولید انواع چای کیسه ای عطری مساله خروج هوا هنگام دوخت کیسه ها است. معمولا دستگاه توزین باید طوری تنظیم شود که کاملا هوا درون کیسه با مکانیزم کمپرس کردن خارج گردد.

فروش انواع کاغذ صافی از شرکت زیست فناوری پایاژن

شرکت زیست فناوری پایاژن با داشتن نمایندگی از شرکتی معتبر و صادر کننده برتر کشور چین در حوزه کاغذ صافی دمنوش و چای کیسه ای انواع مختلفی از کاغذهای صافی متناسب با انواع دستگاه های بسیته بندی را با طیف متنوعی از کیفیت جهت تامین نیاز بخش های مختلف صنایع تولید کننده دمنوش هرمی و چای کیسه ای را فراهم کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید